Apie Londoną

Kosmopolitiškumas, didingumas, kultūra, prabanga – visa tai apibūdina vieną iš žymiausių pasaulio miestų – Londoną. Spalvinga ir daugialypė Didžiosios Britanijos sostinė lankytojus vilioja jau nuo senų laikų. Šiam didmiesčiui sunku atsispirti – jame kažką sau randa kiekvienas!

Londonas – tai ne tik didžiausias miestas šalyje, bet ir Europos Sąjungoje, taip pat ketvirtas pagal dydį visoje Europoje. Londonas turi romėniškas šaknis: 43 metais įkurtas Londinium, nors ir kelis kartus perstatytas, išliko iki šiol, tapęs svarbiu šalies prekybos, kultūros, politikos, verslo, finansų, meno ir mados centru. Šis miestas turi iš tikrųjų spalvingą ir įdomią istoriją, apie kurią galima sužinoti daug daugiau Londono muziejuje (angl. Museum of London). Čia sužinosite viską: nuo priešistorinių laikų iki didžiojo Londono gaisro, nuo Elžbietos laikų Londono iki kovos už moterų teisę balsuoti, nuo Pirmojo pasaulinio karo iki šių laikų atradimų. Londono muziejai bei meno galerijos yra dar viena priežastis aplankyti šį įspūdingą miestą. Vien Britų muziejui (angl. British Museum) apžiūrėti reikia skirti bent jau dieną, ypač turint galvoje, kad įėjimas į šį didžiulį muziejų – visiškai nemokamas! Iš tikrųjų Londone yra daug nemokamų muziejų, pavyzdžiui, Istorijos muziejus (angl. Natural History Museum), Viktorijos ir Alberto muziejus (angl. Victoria and Albert Museum) bei Mokslo muziejus (angl. Science Museum).

Tačiau Londonas traukia ne tik dėl savo ilgaamžės istorijos – tai visų miesto mylėtojų svajonių vieta. Jeigu save laikote pasaulio piliečiu, Londonas – jūsų miestas! Čia yra vieta, kurioje susimaišo ir susijungia daugybė skirtingų kultūrų iš visų pasaulio kampelių. Vaikščiodami šio miesto gatvėmis galite išgirsti įvairių skirtingų kalbų klegėjimą. Sakoma, Londone gyvena daugiau negu 300 skirtingomis kalbomis kalbančių žmonių. Todėl kiekvienas čia gali pasijusti kaip namie. Ir, žinoma, kaip nepaminėjus įžymių Londono vietų: Big Beno, Bakingamo rūmų, Vestminsterio abatijos, Šv. Povilo bažnyčios, Trafalgaro aikštės ir Londono akies. Šiame didžiuliame mieste visi ras kažką sau. Čia yra ir nuostabių parkų, kur galima pasivaikščioti, daugybė įdomių parduotuvių ir krautuvėlių, įvairiausių šalių restoranai... Todėl paskubėkite ir įsigykite lėktuvo bilietus į Londoną jau šiandien!

Skrydžiai į Londoną

Skrydžiai iš Londono